Dobrodzieje UAM-u

• autor: uampoznan, 2015-04-09 10:24

Zawsze pisaliśmy o poczynaniach naszej drużyny. Wiele miejsca poświęciliśmy naszym kibicom. Są jednak jeszcze inni, którym należy się kilka ciepłych słów od nas wszystkich.

Futsal to nie jest medialna dyscyplina sportowa. Nie uraczymy tutaj ,,Canal +” czy ,,Polsatu”. TVP wpada rzadko i zazwyczaj tylko na chwilę. Wielkopolskie (bardziej jednak poznańskie) WTK też nie ma UAM-u w pierwszej dziesiątce na liście. Nie ma kamer. Aparatów jak na lekarstwo. W zasadzie przykra dla oka posucha. Dlatego też, nie tylko w futsalu, ale w całej kobiecej piłce nożnej nie ma wielkich pieniędzy i sponsorów. Po co mieliby tu być? Czasy bezinteresownego pomagania skończyły się. Teraz wielkie firmy ładują pieniądze w wielkie koncerny sportowe, tak by było o nich głośno, lub by ich nazwa była mocno widoczna w tle. Dla maluczkich nie ma sensu sypnąć groszem. Po co? Przecież nikt tego nie zauważy, nie usłyszy.

Jednakże, jest jeszcze w sporcie pojęcie ,,pasja”. To właśnie ta pasja. To zamiłowanie. To ono przywiało do UAM-u naszych dobrodziejów. I tak oto UAM Poznań może liczyć na komfortowy transport na wszystkie swoje mecze wyjazdowe. Dba o to Przemysław Szukała, przyjaciel trenera Wojciecha Weissa i całego zespołu. Jego firma PRIMEX zawsze ma czas i busa by UAM Poznań mógł dotrzeć wszędzie na czas. Naszych zawodniczek nie opuszczają firmy Inventory Solutions oraz ProCosmetica gdzie króluje pan Michał Matłoka. Na ostatniej, kończącej sezon imprezie w NaPiwku na ulicy Wodnej 12, trzy stypendia dla najbardziej wyróżniających się zawodniczek ufundował wierny kibic Pan Jerzy Gołaszewski. Kiedy nadmienimy, że zespół może liczyć na pełne wsparcie UAM maluje nam się obraz pewnego dobrobytu. Tak jest w istocie. Na tle innych, jest to dobrobyt.

Niektórzy powiedzą, że to mało. Tak jak jednak wspomniałem, w świecie kobiecego futsalu to jednak dużo, przez ogromne ,,D”. Dlatego również i tutaj, chcemy podziękować wam drodzy panowie. Za wkład. Za pomoc. I za wsparcie.

Dziękujemy, że JESTEŚCIE z NAMI.