2 razy 5

• autor: uampoznan, 2015-03-22 16:03

UAM Poznań pokonał w ostatnim meczu 5:1 drużynę z Warszawy i tym spotkaniem zakończył ekstraligowe boje na piątym miejscu w tabeli.

To był mecz z dużą ilością pytań. Kibice byli bowiem ciekawi, jak w ostatnim meczu, nie grając już o medale zaprezentują się podopieczne Wojciecha Weissa. Byli też ciekawi jak na tle najsłabszego zespołu w lidze wypadną zawodniczki z Poznania. W klubie natomiast zastanawiano się jak zaprezentują się przyjezdne, które pod koniec sezonu znacząco poprawiły swoją grę. Te i wiele innych pytań szybko zweryfikowało boisko.

UAM Poznań od pierwszej do ostatniej minuty kontrolował wydarzenia na boisku. Mecz był prowadzony w spokojnym, jednostajnym tempie. W kwestii widowiska brakowało szybkich zrywów, kontrataków, czy brawurowych akcji. Zawodniczki UAM-u widząc, że mają wszystko pod kontrolą pozwoliły sobie nie ryzykować niepotrzebnych starć i kontuzji i dlatego zdecydowały się zagrać w ten a nie inny sposób.

Mimo to można odnotować kilka zdarzeń, które wywołały więcej, a nie miej emocji. Byliśmy świadkami trzech ostrych starć (dwukrotnie mocno poturbowane były zawodniczki UAM-u), brawurowych wyjść ofensywnych bramkarki gości (jako jedyna, do końca wierzyła, że można w tym meczu jeszcze coś ugrać i widząc nieporadność koleżanek, sama chciała coś ustrzelić) i nietypowego zagrania fair-play w wykonaniu Laury Czudzińskiej (nie ma to jak oddać piłkę rywalowi posyłając ją nie na drugą stronę boiska, a wysoko w trybuny =D  )

Po za tym było: miło, sympatycznie, spokojnie i bramkowo.

UAM Poznań – KU AZS Uniwersytet Warszawski 5:1 (3:1)

Bramki: Alicja Busza 2, 30, Laura Czudzińska 11, 32, Mariola Żyła 13 – Jagoda Stokowiec 10

UAM wystąpił w składzie: Emilia Krajewska, Aleksandra Przybył – Adrianna Sypniewska, Alicja Busza, Magdalena Pawłowska, Joanna Gawrych, Hanna Olszańska, Kamila Wiśniewska, Karolina Grześkowiak, Laura Czudzińska, Żaneta Pawlik, Marika Krupska, Marta Zielińska, Mariola Żyła