Wszystko albo nic

• autor: uampoznan, 2015-02-28 09:34

Już jutro UAM Poznań czeka niezwykle ciężki pojedynek w Głogówku. Mecz ten to jednak coś więcej niż walka o trzy punkty.

LKS RB ,,Kocur” Głogówek to drużyna, która swoje miejsce zawsze znajduje w czołówce. To również zespół, któremu co roku przypisuje się złoty krążek futsalu. Dziewczyny z Głogówka są szybkie, skuteczne i ich koleżanką jest najlepsza w Polsce futsalistka, bramkostrzelna Agata Sobkowicz.

Przed UAM-em zatem niezwykle ciężki pojedynek. Owszem w Poznaniu lepsze były podopieczne Wojciecha Weissa ale teraz naszym piłkarkom przyjdzie się zmierzyć z inną kadrowo drużyną. Trener zespołu z Głogówka odstawił nieco na tor boczny młodsze pokolenie ,,Kocur” znów gra tym, co ma najlepsze. Wiadomo też, że drużyna z Poznania nie wybiera się też w najmocniejszym składzie na ten mecz.

Spotkanie to jest jeszcze bardziej ekscytujące z jednego powodu. Mamy tu do czynienia z meczem nie tylko o ,,sześć” punktów, ale również o zmiany w tabeli.

Oto wyjaśnienie:

- Jeśli drużyna z Głogówka wygra ten mecz, to mając na uwadze zdobycie kompletu punktów do końca sezonu (UAM jest jednym z najtrudniejszych rywali w terminarzu) nieoczekiwanie to ,,Kocur” a nie UJ sięga po złoto w tym roku.

- Jeśli drużyna z Głogówka wygra ten mecz, to znacząco przybliży się do srebrnego krążka, który zamierzała zdobyć rok temu, a ostatecznie straciła szansę na jakikolwiek.

- Jeśli padnie remis, to żadna ze stron nie będzie zadowolona. Remis bowiem niewiele zmieni u jednych, jak i drugich. W futsalu remisy padają jednak rzadko, dlatego ten scenariusz wydaje się mało prawdopodobny.

- Jeśli zwycięży drużyna UAM to nie tylko odbierze wszelkie szanse ,,Kocurowi” na złoty krążek, ale także sama wywalczy korzystny dla siebie bilans meczów bezpośrednich z drużyną z Głogówka.

- Jeśli UAM pokona ,,Kocura” to zrówna się z nim punktami, co przy korzystnym bilansie meczów bezpośrednich, plus korzystnym wynikiem meczu z Golem pozwoli awansować nam z miejsca 5, na 2 w tabeli !!! (przy założeniu, że Gol nie wywiezie punktów z Krakowa)

- Jeśli UAM zwycięży w Głogówku to srebro, jak i brąz wciąż będą aktualne i na wyciągnięcie ręki. Co więcej rodzaj krążka zależny też będzie tylko od naszych zawodniczek, bez potrzeby wpatrywania się w wyniki innych drużyn.

Jak więc widać najbliższe spotkanie wyjazdowe dla obu zespołów jest meczem o wszystko. Przegrany tego pojedynku wciąż będzie miał oczywiście szanse na sukces, ale po sezonie może się okazać, że nie będzie miał też nic.

LKS RB ,,Kocur” Głogówek – UAM Poznań

Niedziela, 01.03.2015, godz. 17:00