Już od jutra!

• autor: uampoznan, 2015-02-19 16:01

W piątek 20 lutego rozpocznie się kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Polski. To właśnie u nas, w Poznaniu rozgrywany jest jeden z dwóch półfinałów.

Ostatecznego zwycięzcę roku 2015 poznamy w wielkim turnieju finałowym w Gdańsku. O to kto tam zagra dowiemy się po turniejach półfinałowych, jednym w Krakowie, drugim w Poznaniu. Warto pamiętać, że to nasza drużyna broni tytułu mistrzowskiego, który zdobyła rok temu w niesamowity sposób, o którym do dziś miło się wspomina.

Wracając do bieżących wydarzeń. Turniej półfinałowy gr. A rozgrywany będzie w dniach 20-22 luty, na dwóch halach sportowych. Faza grupowa zostanie rozegrana na hali UP na ulicy Dojazd 7, oraz hala UAM na ulicy Zagajnikowej 9, gdzie w niedziele odbędą się mecze pucharowe. Warto pamiętać o nowych przepisach, które obowiązują od tego roku. Tym razem nie będzie spotkań o najniższe miejsca. By uczestniczyć jak najdłużej w turnieju należy awansować z grupy. Drużyny, które w fazie grupowej zajmą więc miejsca III lub IV czeka albo kibicowanie koleżankom, albo smutny powrót do domu.

W bieżącej edycji po za naszym UAM Poznań walczyć o Gdańsk będą również inne drużyny z naszego miasta. Trzymajmy więc mocno kciuki za AWF Poznań, Politechnikę Poznańską, Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania.

UAM swoje mecze rozgrywać będzie w następujących terminach (wszystkie spotkania na hali UAM, ulica Zagajnikowa 9 – Morasko) :

Piątek (20.02.2015):

Godzina 8:00 UAM Poznań – AWF Poznań (mecz otwarcia turnieju)

Godzina 12:00 UAM Poznań – Uniwersytet Łódzki

Sobota (21.02.2015):

Godzina 9:00 UAM Poznań – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski z Olsztyna

Godzina 15:00 UAM Poznań - Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

UWAGA: Liczymy, że uda się nam awansować i swoje mecze rozgrywać będziemy również w niedziele.