Ada Zalewska

Ada Zalewska to obecnie najmłodsza zawodniczka w zespole UAM Poznań. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiała w drużynie PSP Poznaniak, później miała dłuższą przerwę w grze, a ostatnio broniła barw I ligowej Polonii Poznań. Ada jest studentką pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych i póki co najwięcej przyjemności sprawia jej nauka filozofii. Skromna, zawsze uśmiechnięta i wciąż czekająca na swój boiskowy pseudonim.

I połowa

1. Dlaczego piłka nożna?
Wszystko zaczęło się gdy miałam może z 4 lata. Na podwórku chłopacy regularnie grali w piłkę, inne sporty i zabawy rzadko się pojawiały. Nie było wyjścia, wkręciłam się i tak pozostało do teraz.

2. piłka jest dla mnie?
Wszystkim na pewno nie, tak było kilka lat temu. Teraz zajmuje ważne miejsce w moim życiu, ale nie najważniejsze.

3. Najlepsze i najgorsze piłkarskie wspomnienie?
Trudno powiedzieć, często się to przeplatało. Spektakularnych sukcesów nie było, przegranych również. Najgorsze to pewnie jakieś kontuzje, zmora każdego sportowca.

4. Gdyby nie piłka?
Na pewno jakiś sport zespołowy, siatkówka, piłka ręczna. Ewentualnie tenis.

5.  Największe sportowe marzenie?
Na chwilę obecną, nie mam żadnych.

Przerwa

1.Doda czy Violetta Villas?
Ani jedna ani druga nie jest w żaden sposób bliska mojemu sercu.

2. Białe kozaczki czy dres z kreszu?
Zdecydowanie dres. Bez względu jaki, byle żeby było wygodnie.

3. Czernina czy flaczki?
Jakbym nie miała wyjścia, to pewnie flaczki. Sama nazwa "czernina" już odrzuca. Chociaż "flaczki" też nie robią dobrego wrażenia.

4. Taniec na rurze czy z gwiazdami?
Zależy gdzie na rurze lub z jaką gwiazdą.

5. Rysiek z klanu czy Justin Bieber?
Drogą eliminacji-  Bieber mnie odrzuca na samą myśl, także zostaje Rysiu.

II połowa

1. W szatni... Nie lubię zamieszania wokół mnie, wolę się wyciszyć, posłuchać muzyki, gdy jest to możliwe.

2. Na boisku... Staram się dać z siebie wszystko, choć nie zawsze wychodzi. Gdy się bardzo chce, efekt może być całkowicie inny od zamierzonego.

3. W domu...Odpoczywam po całym dniu, mniej lub bardziej pracowitym.

4. Gdy byłam mała... Nie mogłam usiedzieć na miejscu, wszędzie było mnie pełno. Zostało mi to do dzisiaj.

5. Książka, internet, kino, spacer czy TV? Wszystko. Jedynie zamiast kina, postawiłabym na muzykę.